V-SERVIS | www.pujcovna-lodi-levne.cz | půjčovna lodí, vodácký servis | tel.: 777 662 120 | v-servis@centrum.cz
home - půjčovna lodí půjčovna lodí

časté dotazy / V -servis

telefon

777 662 120v-servis@centrum.cz

 

Časté dotazy a vodácké desatero

 

blushKdy je nejlepší  čas na objednání lodí?

Lodě je nejlepší objednávat v jarních měsících. Důvod je jasný – atraktivní termíny jsou brzy obsazené. Malé množství lodí si stačí rezervovat alespoň 14 dní před vyplutím.

yesKolik nás to bude stát a jak lodě objednat?

Objednat lodě lze on-line objednávkou v hlavním menu nebo telefonicky na číslo 77766210 a na e-mail v-servis@centrum.cz. Je třeba nahlásit počet lodí, vybavení do lodí, termín vyplutí, vaší adresu a telefonní číslo. My potom spočítáme cenu za vaší objednávku a zavoláme vám zpět a vše si potvrdíme. Pokud budete objednávat přes e-mail, tak vám samozřejmě odpovíme na váš e-mail.

mailJakpak za to všechno zaplatíme?

Platba za půjčení lodí a vybavení probíhá při převzetí vodáckého vybavení v kempu nebo na místě kde budete začínat splouvání řeky. Na některé atraktivní termíny požadujeme zálohu ve výši 50% z celkové ceny pronájmu. Druhou polovinu ceny platíte při převzetí lodí. Zálohu lze uhradit převodem na účet, složenkou nebo hotově. Pro platbu zálohy vám vždy vystavíme fakturu a zašleme elektronicky na váš e-mail.

winkMůžete nám bagáž někde schovat?

Jasně! Věci si sbalíte, označíte svou visačkou a naložíte k nám do auta a my je bezpečně uložíme. Na konci vám je zase přivezeme. Tato služba je zcela zdarma.

noJsou vaše lodě pojištěny a co máme dělat při krádeži či poškození?

Plastové lodě, nafukovací lodě, čluny a rafty ani ostatní zapůjčené příslušenství nemají v základní ceně zápůjčky pojištění proti krádeži, poškození, ztrátě.

V ceníku ale naleznete nízké částky za připojištění, které vám toto riziko vykryje...

Dále viz odkaz levé menu – Pojištění

Za poškození předmětu nájmu a zapůjčeného příslušenství se nepovažuje běžné opotřebení s ohledem na obvyklý způsob užívání předmětu nájmu a zapůjčeného příslušenství a podmínky pro jeho užívání v dané době.

Pokud se vám plavidlo poškodí a nebudete již moci pokračovat v plavbě, tak nám zavoláte kde jste a my vám přivezeme nové nebo opravíme na místě.

V případě, že škodu, zničení nebo ztrátu (případně krádež) zaviní osoba či osoby, které předmět nájmu a zapůjčeného příslušenství užívaly či s ním přišly do kontaktu na základě souhlasu nájemce, odpovídají tyto osoby vůči pronajímateli spolu s nájemcem solidárně za veškeré škody, ztráty či odcizení. Pronajímatel je oprávněn a nájemce bezvýhrad souhlasí s tím, že nároky v celé své výši budou uplatňovatňovány primárně vůči nájemci. Taktéž nájemce výslovně prohlašuje, že je za další osoby vůči pronajímateli odpovědný.

blushUmožňuje vaše půjčova lodí dlouhodobý pronájem vybavení ?

Půjčovna lodí V-servis poskytuje taktéž službu celosezónního zapůjčení lodí a vodáckého vybavení. Ceny za tuto službu jsou individuelní na dotaz.

smileyNa jaké řeky lodě dopravujete?

Lužnice, Vltava, Otava, Sázava, Berounka, Nežárka, Úhlava, Ploučnice aj. Nestačí?? Tak jo, domluvíme se a my vám lodě zajistíme a dopravíme i na jiné řeky v ČR...

blushSákryš...nedoplujeme asi do cíle, co máme dělat?

Zavoláte nám den, kdy chcete skončit a sdělíte, kam asi můžete doplout a v kolik hodin. Zatím si dáte pivčo nebo limo a my pro vás přijedeme. Rozdíl ceny v dopravě vyřešíme individuelně.

blushKdy začíná a končí vodácká sezona?

Cca duben až říjen.

blushJak máme zabezpečit lodě, pádla vesty a další vybavení v kempu?

Až si protáhnete nohy, vytáhněte lodě dál od břehu a obráťte je na bok a opřete je co nejblíž vedle sebe. Raftům a nafukovacím lodím nejprve upustíte tlak v komorách, aby při oteplení nemohly bouchnout. Potom je otočíte a opřete o sebe. Pokud máte u nás sjednané pojištění, dostanete od nás ocelové lanko a bezpečnostní zámek, kterým lodě uzamknete. Pádla, barely a plovací vesty si raději dávejte do stanů nebo alespoň vedle stanů, riziko ztráty je zcela na vás..

noCo když se nám něco ztratí?

To je nepříjemné…ale nezoufejte.. Je třeba si pro takové případy také sjednat cestovní pojištění s odpovědností za případné vzniklé škody...Nestojí to mnoho...Jinak budete muset zaplatit škody v plné výši dle půjčovního řádu naší společnosti.

V opačném případě vás to bude něco stát..

noCo když nám někdo vymění zapůjčené věci?

Odevzdat musíte to, co jste si půjčili, jinak to nejde. Doporučujeme si věci dobře hlídat, jinak platí to, co v předchozím odstavci.

blushJsou barely vodotěsné?

Počítejte s tím, že barely jsou často otevírány a zavírány a těsnění ztrácí časem na 100% vodotěsné funkčnosti, takže u barelu nelze 100% vodotěsnost zaručit. Plastový zavřeny pytel dovnitř barelu, hlavně na doklady a peníze a dobře utažené hrdlo zaručí vaší spokojenost.

coolCo si vzít s sebou na vodu?

Budete li nocovat v kempu, je kvalitní stan, spacák a teplé oblečení základem dobrého spánku. Na vodu si zabalte i náhradní oblečení. Počítejte s tím že se můžete i namočit a suché oblečení se vždy hodí.

Lidová moudrost. ( Není špatného počasí - pouze špatně oblečený vodák.)
Je také dobré mít sebou velký igelitový pytel, který vložíte do barelů proti náhodnému vniknutí vody. 
Nemusíte si vozit příliš mnoho potravin a nápojů.
Zanechte si doma zlato, šperky, řetízky a drahé věci které můžete na několik dní postrádat.( Na vodě je určitě nebudete potřebovat a je škoda o ně přijít. )

angryLimity nesplavnosti:

Minimální stav pro sjízdnost řek je pro plastové kanoe a kajaky 30-40cm, pro naukovací rafty a lodě 40-50 cm vodního sloupce. Maximálním limitem sjízdnosti řek je pro uvedení plavidla 1. stupeň povodňové aktivity. (Uvedené limity jsou však individuální ad hoc pro každou řeku a půjčovna lodí V-servis nenese žádnou odpovědnost za jejich stanovení či plavbu při takovýchto stavech vody).

 

V-servis – vodácký servis a  levná půjčovna lodíyes

 

Vodácké desatero

  • Bagáž balte podle písemného seznamu a myslete přitom i na nepřízeň počasí. Případné opravy prověďte před plavbou, ať nemusíte improvizovat a chodit po žebrotě. Předem si naplánujte trasu i etapy podle kempů a tábořišť.
  • Nezapomeňte, že k ovládání deblkanoe, tedy kanoe pro dva je třeba souhra. Vyplatí se předem nacvičit v  prázdné lodi souhru jako je rytmické pádlování, udržení směru, přitahování, záběry od lodě, traverzy napříč, kontrazáběry, jízdu v náklonu, vylehnutí na pádlo.
  • Bagáž se v kanoi uvazuje, sudy i pytle plní také funkci vzduchových komor.
  • Startuje se a přistává zásadně příví proti proudu. Při nasedání do lodi nasedá první zadák a pak háček, při vystupování háček drží loď u břehu, zadák nalezne oporu a vystupuje háček a pak zadák.
  • Háček hlásí překážky v řečišti.Obtížná místa je dobré prohlédnout ze břehu. Při hledání místa splutí jezu je dobré k jezu couvat, pak vypádlovat kousek proti proudu a správně najet, sníží se tak nebezpečí vtažení do jezu plnou silou proudu. Některé jezy jsou nesjízdné vždy a je to dáno jejich konstrukcí.
  • Loď je ovladatelná tehdy, jeli rychlejší nebo pomalejší než proud.
  • Do vlna vodních válců je třeba loď rozjet, ve vlnách pádlovat v jejich rytmu nebo chytat špičky vln listem pádla a udržet rovnováhu.Válce se najíždějí kolmo na jejich směr s pádlem připraveným k záběru, pádlo se nepoští z ruky. I kanoi plnou vody je lepší dostrkat ke břehu, než plavat v podjezí. Přenášení jna jezu se lze vyhnot koníčkováním pomocí šňůry, kterou od nás dostanete zdarma.Některé jezy jsou sjízdné po odlehčení kanoe o bagáž a jednoho člena posádky tak, že si zkušenější kanoista zaklekne na obě kolena doprostřed lodi..
  • Plovací vesta by měla být samozřejmostí dnes již pro všechny. Na vestě správný vodák nesedí. Když už jste ve vodě mimo loď tak k balvanům v proudu plavte naznak nohama napřed, aby jste se mohli případně odstrčit a nezmatkovat.
  • Jezděte raději ve skupině.
  • Nečiň jiným, co sám nechceš, aby jiní činili Tobě. Pomáhej v nouzi, sám budeš někdy pomoc potřebovat. Neubližuj řece, nestanuj na divoko, nenič břehy, nerozdělávej ohně, dříví si raději kup v kempu, než abys lámal stromky, nechytej načerno ryby, odpadky s sebou vez do kempu, kde je pro ně místo, nepoškozuj přírodu, nepij do němoty. Nejvyšší zákon je zdravý rozum a slušnost.

AHOOOJ

 

 
rychlá poptávka