V-SERVIS | www.pujcovna-lodi-levne.cz | půjčovna lodí, vodácký servis | tel.: 777 662 120 | v-servis@centrum.cz
home - půjčovna lodí půjčovna lodí

pojištění / V -servis

telefon

777 662 120v-servis@centrum.cz

Zcela nadstandardně a jako jedni z mála poskytujeme pojištění lodí na vodě proti krádeži a poškození

 

Zákazníkům nabízíme a doporučujeme sjednat u nás pojistku pojištění lodí a plavidel proti krádeži a běžnému poškození, viz. Ceník.

Pojíštění "KRÁDEŽ" plavidel(kanoí, kajaků, raftů či nafukovacích kanoí) se vztahuje pouze na krádež takovýchto plavidel(nikoli na další vybavení), přičemž musí být splněny stanovené podmínky zabezpečení plavidel (viz bod 13,14 Půjčovní řád).

Pojištění "POŠKOZENÍ" plavidel se vztahuje pouze  na neúmyslné a bežné poškození plastových plavidel(kanoí, kajaků apod.) při plavbě(viz. níže).

Nafukovací rafty, lodě a čluny proti poškození nepojišťujeme a riziko poškození nese zcela nájemce.

 

SPOLUÚČAST

V případě sjednání připojištění proti krádeži a poškození plavidel, a dojde ke krádeži plavidla s tím, že jsou splněny podmínky stanovené pronajímatelem k jeho zabezpečení, hradí nájemce pouze spoluúčast ve výši 3.000,-Kč za jedno odcizené plavidlo. Vezmeme li v úvahu, že cena dvoumístné kanoe je cca 19.000,-Kč, tak se vám částka za pojištění zcela jistě vyplatí a přinejmenším budete v klidu spát :-)

 

Co se považuje za  BĚŽNÉ POŠKOZENÍ  plavidla :

- prošoupání, odření, otěr, ztráta barvy vinou otěru, prasklina nebo naprasknutí materiálu lodě vzniklé při plavbě, utržení plastové sedačky od pevné části lodě(Samba), utržení či odtržení kýlu od dna lodi (Samba), natržení límce lodi (Samba), přetržení lana, utržení madla, škrábance, rýhy, drobné deformace.

Co NENÍ a nepovažuje se za BĚŽNÉ POŠKOZENÍ plavidla :

- díry, otvory a praskliny v lodi způsobené pádem(např. pád, upuštění, shození lodi z jezu na kameny a předměty v podjezí či jinde),  úmyslné poškození, pomalování, pokreslení, úmyslné poškození firmeních nápisů, záseky (např. sekerou apod.), propálení či jiné poškození ohněm či sálavým teplem, cigaretami apod., zlomení sedačky nebo její části (např. chůzí, běháním po ní), prohnutí nebo zlomení rozpěrných vzpěr lodi, rozlomení části nebo zlomení celého plavidla apod. (např. vinou pádu, upuštění, shození, apod.)

 

Na co se dále nevztahuje pojištění lodí, kanoí, kajaků, nafukovacíh plavidel aj. :

  • Ztrátu,  opomenutí,  utopení či  uplavání plavidla, úmyslné poškození, krádež nenahlášenou ihned po zjištění Policii ČR. Vybavení plavidla, byť jakkoliv poškozené, je vždy nutné vrátit !
  • jakékoliv poškození gumových nafukovacích lodí, člunů a raftů !
  • krádež či ztrátu jakéhokoliv jiného vybavení nežli lodí a nafukovacích člunů (např. krádež pádel, barelů, vest, příleb, sedátek, lan, pump, zámků,  apod.
  • Prasknutí nafukovacích lodí působením tepla nebo slunce (rafty je třeba na břehu VŽDY upustit, aby kvůli teplu nepraskly).
  • Vniknutí vody do komor nafukovacích lodí a člunů (ventilem nebo prasklinou apod.).
  • Poškození vybavení při plavbě na nesjízdných, nesplavných nebo zakázaných tocích, jezech a jejich částí.
  • Poškození pádel, např. při přenášení lodí (Pádla nikdy nepoužívejte tak, že byste je provlékli madly lodi a lodě na nich nosili. Pádla se tímto způsobem snadno ohnou a zničí - nelze opravit)

Pojíštění lodí, raftů a kanoí se vztahuje pouze na krádež lodí a nafukovacích člunů a neúmyslné poškození plastového plavidla při plavbě. Pádla, barely, vesty a další vybavení není tedy možné připojistit. Lodě, kanoe, kajaky ani nafukovací čluny nejsou v ceně zápůjčky standardně pojištěny proti krádeži, utopení, poškození ohněm, úmyslnému poškození, zcizení, poškození věci tam, kde je plutí zakázáno, dále na lokalitách WW2 a výše, při vyhlášených stupních povodňové aktivity. Netýká se dále případů, kdy klient úmyslně pojede na úsek, který je dle vodočtu nesjízdný a poškodí zde plavidlo – například úsek Stvořidla, Otava z Čeňkovy Pily, Sázava – Týnec – Pikovice při stavu pod 40 cm apod.

Pojištění lodí se sjednává na celou dobu trvání zápůjčky a pro všechny lodě. Není možné ho sjednat pouze na část doby trvání zápůjčky nebo pro některé lodě. Uzavírá se při zapůjčení lodí na počátku plavby, nedá se sjednat v jejím průběhu.

 

 
rychlá poptávka